YouTube’dan Para Kazanmak İçin Şartlar Nelerdir?

YouTube’dan Para Kazanmak İçin Şartlar Nelerdir?

YouTube platformu yalnızca müzik, film, bilgi odaklı yararlanabileceğiniz bir yer değildir. YouTube kanalının kullanıcılar içinde bir kazanç sağlayabileceği platform olduğu bilinmelidir. Çağımızda zaten bunun örneklerine çok sık şekilde rastlıyor ve YouTuber olan kişilerin bu işini bir meslek haline getirdiklerini görebiliyoruz.

Dünyanın en çok ilgi duyulup kullanılan sosyal paylaşım platformu YouTube’dır. Çok fazla aboneye sahip olan YouTube platformunda yapacağınız doğru içerikler ile fenomen olabilirsiniz. YouTube’da kanalınızın tanınmaya başlaması demek, aylık hesabınıza paralar girmesi de demektir. Burada kanal sahibi olanların ilk önce YouTube para kazanmak için şartlarını bilmesi gerekir.

YouTube Üzerinden Para Kazanabilmek İçin Şartlar

YouTube’dan her isteyen kolay para kazanamaz. YouTube yetkili kişilerinde para kazanabilmeniz için sunmuş olduğu bazı şartları olduğunu bilmelisiniz. Kullanıcılarında bu şartlara uygun şekilde hareket etmeleri gerekecektir. YouTube para kazanmak için hangi şartları taşımanız gerektiğine göz atıldığında;

  • Yaşınızın 18 ve üstü şekilde olması gerekir. 18 yaş altı olan kişiler ne yazık ki YouTube hesaplarından para kazanamayacaktır
  • Ödemelerinizi ise AdSense ile yönetebilebilecek kadar AdSense bilgisi sahibi olmanız gerekir.
  • Reklam verecek olanlara yönelik doğru içerik ve kurallara uygun şekilde yayınlama yapılması gerekir.
  • YouTube kanalınızın 1000 aboneye ulaşmış olması gerekir.
  • Son 12 aylık izlenme sürenizin 4000 saati geçmiş olması gerekir.

Yukarıda aşama olarak belirtmiş olduğumuz kurallara uygun hareket ettiğiniz taktirde ise para kazanmanız çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir.  Bu sayede her ay YouTube kanalınızda biriken meblağları hiçbir şekilde problem yaşamadan çekmeye başlamış olursunuz.

YouTube’dan Kolay Sorunsuz Nasıl Para Kazanabilirim?

Sosyal Medya'da ilk öncellikle zaman geçirmeyi sevmeniz gerekiyor. Çünkü bu işi yapmak istiyorsanız yeterli bir vaktinizin olması da gerekecektir. Zamanınızın büyük bir bölümünü bu işi yapmaya ayıracağınızdan dolayı zaman kısıtlaması olmaması gerekir.

YouTube’dan para kazanma için kaç izlenme gerekir, ne yapmam gerekiyor gibi birtakım sorularınız olabilir. Burada kullanıcıların ilk yapacaklarından biri kanalınızı YouTube İş ortağı haline getirmeniz gerekecektir. Bunun içinde;

  • YouTube Studio’ya gitmelisiniz
  • Sol menü kısmında içerik sekmesini göreceksiniz.
  • Para kazanmayı istediğiniz videolarınız varsa sol köşede gri bir kutucuk yer alır ve bu kutuyu seçmeniz gerekecektir
  • Video en üst kısmında ise siyah bir çubuk bulunur. Bu siyah çubuk düzenle bölümünü açmaya yardımcı olur. Ardından önünüze çıkacak olan para kazanma bölümünü tıklayarak videolarınızın izlenmesinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.