Sosyal Medya Hesabına Mavi Tik Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya Hesabına Mavi Tik Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?

Sosyal medya hesabınızda mavi tik olması, hesabınızın onaylandığı anlamına gelir. İnstagram uygulamasında çok sık şekilde karşılaşmış olduğumuz mavi tik, onaylanan hesaplarda görülür. Daha çok yüksek takipçi kitlesine sahip ve ünlü hesaplar için geçerli olan bir onaylama işlemidir. Hesapların gerçekçiliğini ortaya çıkarmak amacıyla mavi tik verilerek hesabın da onaylama işlemi yapılmış olur.

Mavi tikin bir diğer anlamı, hesap arması olarak ifade edilebilir. Mavi tiki olan hesaplar aramalarda ve aynı zamanda da yorumlarda kolaylıkla görülür. Diğer hesaplara oranla birkaç adım daha öndedir. Bu sayede hesabın, markanın, firmanın resmiyet kazandırılmasını sağlar. Resmi bir görüntünün ortaya çıkarılması açısından oldukça önem arz eden bir onay işlemidir.

Mavi Tik Ne İşe Yarıyor?

Hesap kullanıcıları için gel gelelim mavi tik ne işe yarıyor, neden buna ihtiyaç var şeklinde düşünceleri olabiliyor. Çünkü her hesapta mavi tik alma durumu olmadığı gibi yalnızca ünlü olan hesaplarda bu durumun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ünlü olan kişinin profilinin öne çıkarak görülmesini sağlayan etkin bir onay işlemidir. Sıradan hesaplara oranla daha ön plana çıkma ve bir farkındalık yaratma sağlar. Diğer hesaplar ile bir kıyaslama yapıldığında sizin takipçiniz daha çoktu. Aranızda mutlaka bir fark olması için mavi tikin kullanılarak, hesabın daha albenisi olmaya başlaması sağlanmış olunur.

Mavi Tik Verilirken Dikkat Edilen Kriterler Nelerdir?

Mavi tik neye göre veriliyor diye düşündüğünüzde tik alabilmeniz içinde belirli kriterlerin olduğunu söyleyebiliriz. Hesabın gerçek kişi olduğunu ortaya koyan ve hesabı bir bakıma ispatlayan bir aşamadır. Hesabın bu sayede inandırıcılığı ortaya çıkmış olur ve hesabı gören kişiler ünlü bir kişiye ait olduğunu bilir. Mavi tik almasının altında yatan en önemli etken hesaptaki takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Hesabınız çok yüksek bir kitleye sahipse ve etkileşim çok fazla alıyorsa, instagram tarafından hesabınız onaylanmaya başlayacaktır.

Mavi tik ile ilgili olarak bilmeniz gereken önemli bir durum var. O da instagram takipçi hilesi yapmış olanların mavi tik sonrası takipçisi düşecek ve normal takipçiniz kalacaktır.