İnstagram Reels Kullanımı İpuçları

İnstagram Reels Kullanımı İpuçları

İnstagram Reels Kullanımı İpuçları

İnstagram’ı kullanacak olanların çok duyup görebilecekleri kısımlardan biri de reels’dir. İnstagramın yeni sayabileceğimiz özelliklerinden biri olan reels ile kullanıcılar video içeriklerini düzenleyip yayınlayabilmektedir. İnstagram reels özelliğinde bulunan efet ve araçları kullanarak ilgi çekici videolar hazırlayabilirsiniz.

İnstagram reels, kullanıcıların severek kullandığı kısımlardan biridir. İster burada paylaşımı yapılmış olan reels içeriklerine göz atabilir isterseniz de kendiniz yükleme yapabilirsiniz. Reels uygulamasında, hız ve ses gibi çeşitli özellikleri kolayca hazırlayabiliyor ve videolarınızın daha kaliteli görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

İnstagram Reels Bölümü Nasıl Kullanılır?

İnstagram reels kullanmak için kullanıcıların instagram sol üst kısmında bulunan kamera bölümüne tıklamaları gerekiyor. Kamera işaretine gelip tıklama yaptıktan sonra ekranın alt bölümünde bulunan canlı, hikâye ve reels yazan yazıları göreceksiniz. Burada reels olarak yazan yere tıklayarak reels bölümüne geçiş yapmaya başlamış olursunuz. Açılan reels’i seçtikten sonra artık İnstagram reels özelliğini kullanmaya başlarsınız.

İnstagram reels kullanacak olanlar için bu kısımda yararlanabilecekleri özellikler şu şekilde olacaktır;

  • Hizalama özelliğinin yer alması
  • Hız ayarlama
  • Ses ve görüntü kalitesini ayarlama
  • Geri sayım
  • Efekt ekleme

İnstagram reels araçlar kısmında bulabileceğiniz ve aynı zamanda da kullanabileceğiniz özellikleridir. Buna göre reels içeriklerinizin nasıl olmasını istiyor olursanız olun bu kısımdan sorunsuz şekilde ayarlamalarınızı yapmaya başlayacaksınız.

İnstagram Reels Videoları Nasıl Hazırlanmalıdır? Ne Kadar Sürer?

İnstagram reels videolarınızı hazırlarken kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. İnstagram reels nasıl kullanılır öğrendikten sonra artık içeriklerinizi hazırlamak içinde girişimlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli özelliği kullanıcıların, farklı ses ve efert kullanımına başvurarak ortaya yaratıcı diyebileceğimiz videoları üretmeleridir. Böylelikle kullanıcılar İnstagram hesaplarında daha fazla keyifli zamanlar geçirmeye başlar.

İnstagram reels bölümüne yükleyeceğiniz video içeriklerin süresi ise en fazla 15 saniye olacaktır. 15 saniyeden daha uzun şekilde video içerikleri tutulmaz. Reels İnstagram hesabınızda olan bir kısım olduğundan dolayı istediğiniz zaman kolayca kullanabileceksiniz.

İnstagram’da açılan reels özelliği bir bakıma Tiktok ile benzerlik taşıyor. Tiktok kullanmak istemeyen kişiler İnstagram hesaplarında bulunan reels’i kullanarak yaratıcı paylaşımlar yüklemeyi başarıyor.